Logo GOPS
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pucku

Deklaracja dostępności

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pucku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony .

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

Zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są w całości dostępne cyfrowo, pliki publikowane po 1.02.2021 r. są dostępne lub mają dodatkowo zamieszczane wersje dostępne (np. w formacie DOC).
Brak jest opisów do grafik i zdjęć w postaci tekstu alternatywnego dla osób korzystających z czytników tekstu.

Nadmierne koszty

Nie dotyczy Ocena dokonana na podstawie analizy kosztów zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu.

Treści nieobjęte przepisami

Nie dotyczy

Data i podstawa przygotowania deklaracji dostępności

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Ocena własna dokonana przez podmiot publiczny.

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

Możliwość przełączenia na wysoki kontrast, kontrast: C1,C2,C3,C4, dostosowania wielkości czcionki: A,A+, A++.

Skróty klawiszowe

SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + 0-9 - Menu

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Małgorzata Behmke — mejlowo malgorzata.behmke@gops.puck.pl lub telefonicznie 58 675 46 81.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo: - zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu, - zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu, - wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie. Żądanie musi zawierać: - dane kontaktowe osoby zgłaszającej, - wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie, Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich: https://bip.brpo.gov.pl/pl

Pozostałe informacje

Aplikacje mobilne

Link do aplikacji mobilnej:

Link do deklaracji dostępnosci tej aplikacji:

Dostępność architektoniczna

Do budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku przy ul. 10 Lutego 38 prowadzi jedno wejście główne z lekkim podjazdem dla wózków inwalidzkich. Do pomieszczeń znajdujących się na wszystkich poziomach budynku prowadzą schody. Dla osób niepełnosprawnych ruchowo, w tym na wózkach inwalidzkich, dostępna jest platforma schodowa do pomieszczeń znajdujących się na wszystkich poziomach budynku. Na ścianie po prawej stronie od wejścia do budynku znajduje się dzwonek przywołujący osobę do obsługi platformy schodowej. W budynku nie ma windy. Po lewej stronie od wejścia do budynku znajduje się stanowisko do obsługi klientów przy drobnych sprawach z zakresu działalności Ośrodka. Stanowisko jest wyposażone w ruchomy blat roboczy, którego wysokość można dostosować w zależności od potrzeb interesanta. W budynku, na niskim parterze, znajduje się częściowo dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych toaleta dla interesantów. Dostępność do toalety dla osób niepełnosprawnych zagwarantowana jest poprzez platformę schodową. Na parkingu przed budynkiem Ośrodka wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W Ośrodku na wprost od wejścia głównego znajduje się informacja o rozkładzie pomieszczeń w budynku zapewniona w sposób wizualny (duża tablica informacyjna oraz tabliczki kierunkowe ułatwiające nawigację po terenie Ośrodka). W Ośrodku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braillea ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Osobom ze szczególnymi potrzebami zapewnione są możliwości ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób (oznaczenia dróg ewakuacyjnych, szkolenia i instrukcje dla osób funkcyjnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji).

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pucku zapewnia dostępność komunikacyjno-informacyjną poprzez kontakt za pomocą poczty elektronicznej pod adresem e-mail: gops@gops.puck.pl, przesyłanie wiadomości tekstowych , w tym z wykorzystaniem wiadomości SMS, MMS na numery służbowych telefonów komórkowych obsługiwanych przez pracowników socjalnych i asystentów rodziny.